Шумен, Каспичан и Велики Преслав с общ туристически европроект

Велмира СТЕФАНОВА

Билетите за посещения на туристическите обекти на територията на общините Шумен, Каспичан и Велики Преслав ще представляват парчета от пъзели, изобразяващи исторически картини, свързани със старите български столици, прочутия Мадарски конник или Шуменската крепост. Това е само една от идеите на общ за трите общини туристически европроект по Оперативна програма „Регионално развитие“, съобщи Данаил Данчев – началник на отдел „Европейски проекти“. Целта е да бъдат стимулирани туристите да посещават всички туристически обекти и историко-археологически резервати в Шуменска област – Мадарският конник, старините в Плиска и Велики Преслав, Шуменската крепост и конезаводът „Кабиюк“.
Общата стойност на проекта е 460 000 лева. 30 000 лева ще бъдат необходими за съфинансирането на туристическия европроект на Шумен, Каспичан и Велики Преслав. 20 000 лева от сумата ще трябва да осигури областният град, а по 5000 лева – двете по-малки общини. Това предложение ще бъде обсъдено по време на общинската сесия на 20 февруари.
Съветниците трябва да дадат съгласие община Шумен да кандидатства за финансиране с проект по схемата за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ  „Подкрепа за развитие на регионалния туристически продукт и маркетинг на дестинациите” в партньорство с общините Велики Преслав и Каспичан, като Шумен ще изпълнява водеща роля. Дейностите ще бъдат свързани с разработване на туристически пакети, подготовка и разпространение на информационни и рекламни материали за туристическия район, участие в регионални, национални и международни туристически борси, изложения и панаири. Предвиждат се също така организирани пътувания и посещения на пътнически агенти, туроператори, автори на пътеводители и журналисти. В рамките на проекта ще се проведат комуникационни кампании за подобряване на осведомеността за природното, културното и историческото наследство и приноса на туризма към развитието на страната, както и няколко туристически форума.

Категория | Репортер

Коментирай

  • Kоментирано
  • Популярно
  • Ново
  • Тагове

Архиви

Времето в Шумен

Днес
Mostly cloudy
15°C
19.05.2012
Thunderstorms
22°C
20.05.2012
Rain
24°C
21.05.2012
Partly sunny
25°C
 
Агенция КРОСС