Пламен ГЕОРГИЕВ
Танцовата формация от Природоматематическа гимназия „Нанчо Попович“ в Шумен се представи в Международния фестивал на младежкото творчество „Райфест“ в черноморския град Обзор. Чаровните единадесетокласнички се завърнаха с медал и дипломи за лауреати на „Райфест“ и за „Художествено творчество“, след като представиха своята темпераментна бачата хореография, която подготвиха с преподавателя си Даниел Димитров в ПМГ „Н. Попович“.

Чаровните момичета от танцовата формация на ПМГ "Нанчо Попович" се представиха успешно в два международни фестивала през тази година. Снимка Йоанна ЧЕРНЕВА
Една от целите на фестивала е да даде изява и всестранна подкрепа на такива талантливи и перспективни деца и младежи в областта на изкуството, както и да реализира международен обмен на опит между колективите, ръководителите и педагозите. След като слязоха от сцената – младите шуменки Йоанна Чернева, Наделина Георгиева, Миглена Атанасова, Петя Юлиянова, Стефани Накова и Катя Димитрова, на която в последния момент се наложи да замести Сибел Мустафа, приеха следващото предизвикателство – да забавляват с латино шоу жителите и гостите в Обзор на откритата сцена в центъра на града.
Момичетата наесен ще бъдат ученички в 11 клас. Вече втора година те разучават в танцувалната зала на своето училище салса, бачата, регетон и други видове танци. Тяхната формация се представя традиционно в програмата по случай откриване на учебната година на 15 септември, на патронния празник на ПМГ „Н. Попович“ – 6 декември, и на Деня на таланта, който се организира в последния учебен ден преди пролетната ваканция. Тази година те за първи път се представиха и в четвъртото издание на Международния фестивал на изкуствата „Утринна звезда“ в черноморския курорт Албена, където също обраха овациите за сценичните си изяви.




